By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
Ruby Port
Add To Compare
8,70 €cena
Crazy Javali White
Add To Compare
10,50 €cena
Crazy Javali Red
Add To Compare
10,50 €cena
Natural Art Series Orange Wine
Add To Compare
18,60 €cena
Pet Nat
Add To Compare
11,40 €cena

O Nás

Premium Portugal sa zameriava na distribúciu vín z viacerých Portugalských vinohradov, ktoré produkujú výnimočné vína. Portugalské vinohradníctva sa opierajú približne o 250 pôvodných odrôd, z ktorých sa najčastejšie vyrábajú tzv. zmesové vína. Táto kolekcia unikátnych odrôd dovoľuje vinárom rešpektovať tradície alebo intuitívne experimentovať s týmito odrodami. Výsledkom sú moderné vína vo všetkých štýloch.

vncsm12345678.jpg

Najčastejšie sa portugalské vína spomínajú s regiónmi Duoro a Madeira. Oblasť Duoro Valley je jedna z prvých vinárskych oblastí sveta s bohatou históriou, čo dokazuje aj zaradenie tejto oblasti do svetového dedičstva UNESCO v roku 2001.

V oblasti Bairrada odroda Bagu produkuje skvelé šumivé aj tiché vína. Odroda Alvarinho produkuje skvelé mlade vína (Vinho Verde). Alentejo produkuje vynikajúce biele vína z odrôd Antao Vaz a Arinto ak aj červené vína z odrôd Alicante Bouschet alebo Tourigy Nacional. S príbuznou oblasťou ako je v Burgundsku je oblasť Lisabonu zdrojom pre delikátne a rafinované vína, ktoré vyniknú v stredomorskej kuchyni.